Marzenia - małe, większe, możliwe do spełnienia i te nierealne. Co oznacza słowo marzenie? W języku polskim jest to przedmiot pragnień i dążeń, piękno, płonność, śmiałość. Ale czy warto podążać za marzeniami? Moim zdaniem zdecydowanie tak.
Pierwszym argumentem jest fakt, iż marzenia mogą być formą relaksu i lekarstwem na zmartwienia. Świat nie zawsze jest piękny i kolorowy. Dzięki marzeniom możemy jednak zmienić szarą rzeczywistość w barwną krainę i poczuć się o wiele lepiej.
Moją tezę potwierdza również to, że dzięki spełnianiu marzeń, możemy osiągnąć sukces. Gdy bardzo się o to staramy, nasze marzenia urzeczywistniają się, przez co ludzie twardo stąpający po ziemi nie odnoszą sukcesów tak często, jak marzyciele.
Marzenia nie są jednak tylko ucieczką od złego życia. Stanowią nasz własny, odrębny świat, do którego uciekamy, aby poprawić to, co już mamy, albo żeby zbudować prawdziwy świat na fundamentach marzeń. Tą drogą ludzie podążali już od czasów mitologicznych. Przykładem są Dedal i Ikar, których pragnieniem był powrót do ojczyzny. Konstrukcja skrzydeł, które pomogły im w ucieczce, była realizacją odwiecznego marzenia człowieka o bezpośrednim, podniebnym locie.
Reasumując - trzeba żyć tak, aby być szczęśliwym, a najprostszą drogą do szczęścia jest spełnianie swoich marzeń, które są najcenniejszą rzeczą, jaką człowiek posiada, i czynią go bogatym.