profil

Warto poznawać dorobek naszych przodków.

poleca 85% 138 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Niewątpliwie warto poznawać dorobek naszych przodków, ponieważ dokonali oni wielu osiągnięć cywilizacyjnych, materialnych oraz duchowych. Celem potwierdzenia postawionej tezy, postaram się przytoczyć kilka moim zdaniem przekonujących argumentów.
Po pierwsze poznając dorobek naszych przodków nie możemy pominąć odkryć pochodzących ze starożytnego Egiptu. Jednym z nich było odnalezienie grobu Tutenchamona przez Cartera. Wydarzenie to, stało się międzynarodową sensacją. Dzięki temu odkryciu naukowcy zyskali spore źródło wiedzy o „państwie faraonów”, zaś wyposażenie grobu okazało się zaskoczeniem dla wszystkich. Carter opisując wejście do grobowca mówił: „Z początku nic nie mogłem zobaczyć, ciepłe powietrze uchodzące z wnętrza komory spowodowało, że płomień świecy migotał, lecz wkrótce w zasięgu mojego wzroku wyłoniły się z ciemności szczegóły komnaty – dziwaczne zwierzęta, posągi i złoto – wszędzie blask złota”.
Po drugie poznając dorobek przodków większość stara się nie popełniać po raz drugi ich błędów. Takie wydarzenia jak masowe zbrodnie na Żydach, wywożenie Polaków do obozów zagłady, czy wybuch bomby atomowej w Hiroszimie nigdy nie zostaną zapomniane. Innym przykładem pomyłek dawnych cywilizacji było palenie książek, kara śmierci, czy budowanie ogromnych sal tortur.
W kolejnym a zarazem ostatnim argumencie chcę przypomnieć fakt, iż wszystkie szczepionki oraz leki, które w niejednej sytuacji ratują życie ludzi wynaleźli nasi przodkowie. Dzisiejsze pokolenie jedynie ciągle udoskonala i ulepsza pierwotne wynalazki. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że aby wzbogacić lub ulepszyć coś, trzeba mieć do tego solidne oraz prawdziwe podstawy. Wspaniałym naukowcem był Louis Pasteur, twórca podstaw mikrobiologii i immunologii. To właśnie on próbował udowodnić ludziom przewrotną prawdę, że chorobę zakaźną wywołuje swoisty dla niej zarazek. Szacunek należy się również Marii Curie Skłodowskiej, która to dzięki swoim staraniom otrzymała nagrodę Nobla i przyczyniła się do rozwoju badań nad promieniotwórczością.
Myślę, że argumenty, które przytoczyłem potwierdzają moją tezę, która mówi, iż warto poznać dorobek przodków. Gdyby nie to, czego dokonali nasi poprzednicy, życie było by o wiele trudniejsze. Nie znano by wielu chorób, nie wiedziano by jak je leczyć, czas i data nadal były by nam obce, a na ulicach panowałby chaos. Ludzie nie po to ginęli, aby teraz nie korzystać z ich odkryć ani nie uczyć się na ich błędach.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata