Scenariusz zajęć
Imię i nazwisko prowadzącego zajęcia
Charakterystyka grupy uczniów Klasa 3c. Liczba uczniów: 24
Temat jednostki metodycznej Nauka ataku z forhendu- ścięcia piłki- top spin
Cele operacyjne ogólne:
1. Poruszanie się przy stole
-przy odbiorze zagrywki
- w czasie wymiany piłek
2. Nauka ataku z forhendu
Cele operacyjne szczegółowe:
1. Odbicie piłki
- z lewej z dolną rotacją
- z prawej z dolną rotacją
2. Atak z forhendu
- atak przez ścięcie piłki
- atak top spin
Ogniwa zajęć:
1. Część organizacyjna
2. Podanie treści nowego tematu i rozgrzewka
3. Doskonalenie
4. Nauka ataku z forhendu
5. Podsumowanie zajęć
Treści zajęć:
1. Zbiórka
2. Powitanie klasy
3. Sprawdzenie obecności
4. Powitanie
1. Ścięcie piłki
2. Top SpinOpis rozgrzewki
1. Przysiady
2. Skłony
3. Bieg
1. Odbicie z lewej z dolna rotacja- z miejsca- z jednego kroku- z dwóch kroków
2. Obicie z prawej z dolną rotacją- z miejsca- z jednego kroku- z dwóch kroków
1. Uchwyt rakiety do ścięcia i top spin
2. Prowadzenie ręki przy ścięciu i top spinie
3. Ułożenie ciała
4. praca nóg
1. (Ocena postępów)Przypomnienie występowania najczęstszych błędów
2. Demonstracja ścięcia i top spinu przez uczniów którzy najlepiej opanowali nowy element
Metody i formy kształcenia:
1. Rozmowa kierowana
1. Zabawowo - naśladowcza
1. Zadaniowaścisła
1. Zadaniowaścisła
1.Rozmowa kierowana
2. Zadaniowa
Media edukacyjne:
1. Dziennik klasowy
1.Film video
1.Pokaz nauczyciela
1.Pokaz slajdów
Treści kształcenia:
Część organizacyjna
Przebieg lekcji
Podsumowanie zajęć
Czynności nauczyciela:
1.Sprawdzenie obecności2.Podanie tematu lekcji
1.Doskonalenie umiejętności poznanych na poprzednich lekcjach
2.Nauka nowych elementówścięcia i top spin
1.Nauczyciel podsumowuje zajęcia 2.Pożegnanie z klasą
Czynności uczniów:
1.Zbiórka w szeregu
2.Odliczanie
3.Meldunek
4.Okrzyk
1.Demonstracja poznanych wcześniej elementów przez najlepszych uczniów
2.Aktywne uczestnictwo w części doskonalącej i poznawczej
1.Zbiórka w szeregu2.Pożegnanie
III. Metody motywowania uczniów
1. Dobre oceny
2. Pochwała na forum klasy
3. Nagradzanie brawami
IV. Metody ewaluacji zajęć:
a. Metody kontroli osiągnięć uczniów
- Mini turniej z zastosowaniem nowo poznanych elementów gry
b. Ocena przebiegu zajęć z komentarzem:
- przebieg zajęć zgodnie z założeniami,
- ocena ogólna zajęć,
- ewentualne zmiany w części doskonalenia wcześniej poznanych elementów