1.Indie- Indie leżą w Azji Południowej między Morzem Arabskim a Oceanem Indyjskim. Od północy są ograniczone przez pasma górskie: Karakorum i Himalaje. Zajmują półwysep Indyjski, zwany często subkontynentem co podkreśla wielkość i znaczenie kraju o niezwykle starej cywilizacji.
Indie leżące po obu stronach zwrotnika raka, maja klimat głównie zwrotnikowy. Zimy są suche a lata upalne od czerwca do października trwa pora deszczów monsunowych szczególnie obfitych w górach Asamaskich i na wybrzeżu Malabarskim.
2.Rolnictwo- W rolnictwie Indii dominują zboża przeznaczone do spożycia: ryż, pszenica oraz proso i sorgo, uprawiane na terenach suchych. Wprowadzenie w latach 60. XX wieku wysoko wydajnych odmian zbóż. Połączone z nawożeniem i nawadnianiem spowodowało tzw. Zieloną rewolucję- wzrost wydajności upraw.
3.Języki- Indie są państwem wielonarodowym, zróżnicowanym językowo. Oficjalny urzędowym językiem jest hindi, ale w użyciu jest około 850 języków. 17 z nich ma status regionalnych, w tym: sanskryt, urdu, bengali, oraz języki drawidyjskie, jak malajalam, tamilski, telugu.
4..Hinduizm- Hinduizm jest religia wybitnie politeistyczną. Jest to największą tego typu religia, która zachowała się do naszych czasów. Najstarsze zapisy hinduizmu mówią o Indrze- bogu deszczu, Agni- bóg ognia i o kilku mniej ważnych bóstwach. Liczba bóstw stopniowo rosła osiągając astronomiczne liczby. Dziś w hinduskim panteonie wiele bóstw ma różne wcielenie. Każdy Hindus ma w domu wizerunek swojego ulubionego Boga. Najważniejszy jest chyba Brahman posiadający 3 wcielenia Brahma- stwórca Winszu- ten który utrzymuje istnienie i Siwa niszczyciel.
5.Narodowe Stroje Hindusów- Sari- tradycyjny strój kobiecy, pas sztucznego jedwabiu lub bawełny długi na 5-6 m. a szeroki na 1 metr. Którym kobiety obwiązują się na różne sposoby.
Dhoti - tradycyjny strój męski noszony w Indiach składający się z upiętego w pasie kawałka materiału (bawełna, jedwab) o długości 4-5 m i ok 1 m szerokości. Dhoti występuje zwykle w jasnych kolorach (białym, szarym, jasnobrązowym, żółtym itp.). Kolor szafranowy zarezerwowany jest dla mnichów żyjących w celibacie.
6.Czas- Wszystko w życiu Hindusa musi mieć ustaloną godzinę. Może dlatego trudno czasem się z nimi porozumieć.Całe życie zdominowane jest przez czas właściwy i niewskazany. Na kalendarzu obok dni tygodnia naniesione są godziny - różne dla każdego dnia, kiedy nie należy podejmować się czynności po raz pierwszy (np. budowy domu, nowej pracy).W ciągu dnia są trzy "niebezpieczne" terminy (Rahukala, Gulikakala, Yamagandakala), ale najbardziej rygorystycznie przestrzega się pierwszej grupy. Zazwyczaj są to godziny poranne, choć zdarza się i czas popołudniu. Jak widać, ponad cztery godziny można stracić, oczekując na sprzyjające chwile.Wiara w te zasady jest bardzo silna. Do tego stopnia nawet, iż jeśli planowany jest wyjazd czy wyjście z domu o niewłaściwym czasie, oszukuje się fatum wystawiając wcześniej, jeszcze w porze dogodnej, przed dom np. chusteczkę do nosa, jako znak, że już się "wyszło".
7.Krowy- W niektórych krajach czci się pewne zwierzęta w Indiach są to krowy. NA pewno słyszeliście nie raz o świętych krowach. Nie można na nie krzyczeć ani kazać im się przesunąć. Krowy w Indiach chodzą po ulicach i gdy jakaś postanowi zatrzymać się na środku skrzyżowania to nie ma rady trzeba czekać aż sama opuści to miejsce. Tak właśnie tworzą się w Indiach wielkie korki samochodowe.
8.Klimat-Zwrotnikowy, na północy zwrotnikowo-monsunowy, na południowym zachodzie wilgotny, stopniowo przechodzi w suchy w zachodniej części Niziny Hindustańskiej; w Karakorum i Himalajach podzwrotnikowy górski, w wyższych partiach gór zima trwa 6 miesięcy, częste cyklony połączone z wielkimi ulewami w okresie przejściowym między monsunem letnim a zimowym. Średnia temperatura w styczniu wynosi od ok. 15C u podnóża Himalajów do ok. 28C na południu. W maju, który jest najcieplejszym miesiącem 27–30C, z wyjątkiem pustyni Thar gdzie temperatura osiąga do 36C.