Srebro stosowane jest do wytwarzania wyrobów jubilerskich i monet. Związki srebra używane są do srebrzenia przedmiotów, np. luster i bombek choinkowych. Związki srebra mają także znaczenie w fotografii.
Emulsja fotograficzna złożona jest z halogenków srebra, np. AgBr, zawieszonych w żelatynie. W czasie robienia zdjęcia, kiedy światło pada na kliszę fotograficzną pokrytą emulsją fotograficzną, następuje rozkład części AgBr w naświetlonych miejscach:
Na kliszy powstaje obraz utajony. W czasie wywoływania działa się na kliszę łagodnymi utleniaczami, czyli wywoływaczami, aby spowodować redukcję pozostałych jonów Ag+ do Ag w miejscach naświetlonych:
Następnie przeprowadza się utrwalanie, czyli działa się roztworem tiosiarczanu(VI) sodu na pozostały na kliszy, nie rozłożony AgBr, aby zapobiec jego rozkładowi:
Powstały [Ag(S2O3)2]3– jest usuwany przez płukanie, a na kliszy fotograficznej powstaje tzw. negatyw. Aby otrzymać pozytyw (obraz z rzeczywistym rozkładem świateł i cieni) negatyw przykłada się do światłoczułego papieru i naświetla.