Tematyka:Matematyka/ Fizyka/ Chemia
Tryb: Stacjonarne
Rodzaj:Studia I stopnia
Zapisy
od 2014-07-18 12:00:00 do 2014-09-17 23:59:00
Liczba osób zapisanych na kierunek
5
Limit miejsc
20
Język wykładowy
polski
Instytut Fizyki dysponuje nowoczesną aparaturą badawczą, znakomicie wyposażonymi laboratoriami oraz pracowniami dla studentów z nowoczesnym sprzętem, w tym komputerowym. Każdy student ma również możliwość korzystania z instytutowej kawiarenki internetowej. Studiowanie w Instytucie Fizyki odbywa się w zgodzie z Europejskim Systemem ECTS, co umożliwia studentom odbycie części studiów w uczelniach zagranicznych. Stacjonarne studia I stopnia na kierunku Fizyka trwają 6 semestrów i kończą się zrealizowaniem pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata fizyki.
Studenci mają zajęcia z przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych z różnych dziedzin fizyki i matematyki, astronomii, elektroniki, informatyki. Uczą się stosować podejście analityczne przy rozwiązywaniu problemów i mają opanowany niezbędny aparat matematyczny. Potrafią wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę, a także nowoczesne narzędzia multimedialne, znają techniki gromadzenia przetwarzania i przekazywania informacji. Posiadają umiejętności ustawicznego uczenia się i efektywnego wykorzystania posiadanej wiedzy.
Absolwent jest przygotowany do kontynuacji nauki na studiach drugiego stopnia na kierunku Fizyka, a także na kierunkach pokrewnych, np. Ekonofizyce, Fizyce medycznej czy Geofizyce.
Perspektywy zawodowe:
Na studiach na kierunku Fizyka przygotowywani są wykwalifikowani specjaliści na potrzeby różnych działów gospodarki oraz jej zaplecza naukowego, przygotowani do pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach, a także w ochronie środowiska, sektorze energetycznym, czy finansowym. Ponadto absolwenci posiadają wystarczające przygotowanie do pracy w firmach komputerowych oraz placówkach wymagających praktycznej znajomości obsługi sprzętu komputerowego. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas zajęć informatycznych mogą być wykorzystane we wdrażaniu, obsłudze i modernizacji oprogramowania komputerowego. Cechy absolwenta, związane z umiejętności ustawicznego uczenia się i efektywnego wykorzystania posiadanej wiedzy oraz analitycznym podejściem do problemów, pozwalają mu szczególnie łatwo przystosować się do pracy w różnych sektorach, w tym informatycznym, handlowym, medialnym, produkcyjnym, edukacyjnym, czy finansowym.
Absolwenci mają solidne podstawy wiedzy i umiejętności, aby podjąć edukację na studiach II stopnia kierunku Fizyka, które przygotują ich do pracy w laboratoriach naukowych szkół wyższych, czy placówkach PAN.