Stacje/Dopałki/Rozszerzenia
Z przyjemnością zobaczyłbym dema które mogłyby być troche szybsze na tej dopałce, tylko właśnie zostaje kwestia kompatybilności, stareńkie PITS raczej nie jest chyba dobrym miernikiem tej kwestii, jeśli nowsze rzeczy - np. dema Resource z żrącym proc kodem będą dobrze chodzić to jestem za.
Druga sprawa: przydałby się jakiś switch prędkości, bo czasami po prostu rzeczy mogą chodzić zbyt szybko...
Druga sprawa: przydałby się jakiś switch prędkości, bo czasami po prostu rzeczy mogą chodzić zbyt szybko...
Pobawiłem się i działa z Turbo Macro Pro. Mogłem przełączać banki i kopiować do nich kod źródłowy i do nich kompilować.fenek pisze: Ktos wie czy korzystając z 1541u można korzystać z jakiegoś turbo/macro-assemblera który wykorzystuje REU ?
IEC-SD zrobiono w ultimejcie w sumie do trybu standalone, aby można było łatwo montować dyskietki (zamiast wybierać po ciemniaku przyciskami).fenek pisze: . Czy z 1541u dziala tylko w trybie całkowitej emulacji stacji dyskow czy oferuje tez jakis system plikow tak jak mam to w IDE64 ?
Jakoś to tam działa "ala IDE64" ale demon prędkości to to nie jest. Fastloadery z kartridży tego nie łykają. Zgranie 154bloków trwa 46s. wczytanie 1m 11s. W zasadzie różne kartridge, jak Action Replay tolerują IECSD ale np. nie mogę zmienić katalogu z pod basica, bo @CD: wrzuca mnie do kopiera (trza iść z pod monitora), chyba, że z pod Retro Replay'a czy jakiegoś Epyx'a. Pliki zgrywa dodając .PRG. Pod wspomnianym wcześniej tasmem sprawdziłem pliki SEQ i o dziwo czyta/zapisuje poprawnie (ponownie, do nazwy pliku dodaje .SEQ).
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.
Hmm oczywiście interesujące, ale ja się jeszcze chciałem dopytać o to obecne "szybkie" rozwiązanie z przyspieszaniem proca - to ze zwarciem na płycie. Jak to wygląda w praktyce? Bo czytałem, że przydaje się przy kompresji plików, ale jak to wygląda. Czy vic gubi synchronizację jak w c128 w trybie c64 (tryb "fast" - komórka $d030) czy jakoś inaczej - jeżeli podobnie to proponuje tylko cyfrowy przekaznik/przełącznik tego zwarcia adresowany właśnie pod $d030 - sam już od nie dawna stosuje prząłączanie komórki d030 w produkcjach na c64 (bo mam i c128), wiele to nie kosztuje i oczywiście robie to w takich sytuacjach gdzie nie powoduje to zakłóceń na obrazie (najczęściej na ramce). Takie rozwiązanie jest prosze i w jakimś stopniu już egzystuje w programach.kisiel pisze:nie jest to zgodne z rozszerzeniem c128 bo nie oferuje w tej dopałce RGB i innych dodatkowych bajerów jak wyższa rozdzielczość. Nie zmieniam vica z c128 więc nie jest to z tym zgodne. To tylko przyśpiesza proca bez utraty synchro VIC-a. Trochę pomyśl jak koder, co daje ci 130 cykli w lini.
Niemniej na takie cudo o którym pisze kisiel to chce
Jeśli chodzi o dopałki to moje zdanie jest takie: jak najbardziej ZA, ale w roli WSPOMAGACZY (nie zastępaczy . Program ma działać na gołym c64, ale jak są rozszerzenia to niech korzysta - sam pisze sobie taki "Bios" do wykrywania sprzętu, aby później program się dokonfigurowywał do możliwości
Bo pecet to zwykły banan...
Czyli jak dobrze rozumiem temat to kisiel proponuje zbudowanie takiej "kanapki" po VICa, na której będzie prawdopodobnie CPLD, w którym pod adresem $d030 będzie rejestr (i reszta niezbędnych bebechów) pozwalający przełączać się miedzy Normal_Speed / High_Speed
A szóstego dnia Bóg stworzył człowieka ... Aby mógł się napić.
Spoko. W zasadzie REU jest tutaj wygodne - jeżeli mamy źródło trzymane w bankach wówczas przy zawieszce, resecie czy zamazaniu RAMu (o ile prąd nie siada) można programikiem Jumpbacker odzyskać kod z banków REU. Jednak tasm ten siedzi w $8000-$C-cośtam. Katridge Soundemona (bez makro) który można odpalić pod ultimejtem potrafi użyć do kompilacji $0800-FFFF. W sumie chyba ideał to by był ten jego kart z obsługą REU.fenek pisze:Booker: dzieki za poswiecenie czasu i opis jak to dziala.
Aha. TMP obsługuje na ten moment max 512KB REU.
Takibardzodługipodpissetuszczelecobyśmiałchwilkęoddechuaizadumymożeewentualniewkurtegozestraciłeśpółminutyżycianaczytanietekstuoniczym.
- Sebaloz/Lepsi.De
- Posty: 3949
- Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02
- Sebaloz/Lepsi.De
- Posty: 3949
- Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02
Drugiego kwarca sprzedalem bo spadal z rekikisiel pisze:1.8 Mhz ? masz dwa kwarce drogi sebo?
Moda robil mi Centrax, mam jeszcze podglasniasz sampli, nie mierzylem zwarcia, byc moze 1.8 to byla marketingowa nazwa tego przelacznika ze niby dorownuje szybkoscia Atari 800.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore
Socjopatyczna Legia Commodore
- Sebaloz/Lepsi.De
- Posty: 3949
- Rejestracja: 14 wrz 2008, 00:02
To nie jest moja nazwa, nawet nie wiem kto jest autorem tego rozwiazania. Moda mialem robionego w 1997 roku i byl reklamowany jako 1.8 mhz, dlatego go chcialem. Teraz widze to jako 1.4 mhz i piszesz ze to jest tak naprawde 1.28 mhz, a przeciez jak mierzyles w roku 2008 na filetach wyszlo ci 1.266 mHzkisiel pisze:no cóż ..ja już widziałem nazwy 1.4Mhz burst ... ale Twoja nazwa bije wszystkie.
__________________________
Socjopatyczna Legia Commodore
Socjopatyczna Legia Commodore