najplepsze jest, to że z tamtego wątku jeden link prowadzi do tego wątku ) (wiem bo sam wtedy wstawiałem) czyli się zrobiła pętla(a może nawet rekurencja).
to co jest na zdjeciu to nie jest wczesny wafel. te wczesne modele mialy klawisze opisane zarowno na wierzchniej jak i bocznej czesci przycisku. ale i tak podejrzewam ze nawet te wczesne modele tez obsluguja s-video. ludzie podlaczali kable s-video nawet do mydelniczek i nie wiem w jaki sposob ale podobno co kilka uruchomien dzialalo:
I recently purchased a C64 S-video cable... I received it yesterday and tried it out...I'm having some problems with it. Sometimes it works okay, but about half of the time when I turn on my C64, it displays the wrong colors. I'm using a 1983/84 breadbox with the 8-pin chroma/luma monitor output.
Izaak Berenbaum pisze:to co jest na zdjeciu to nie jest wczesny wafel. te wczesne modele mialy klawisze opisane zarowno na wierzchniej jak i bocznej czesci przycisku. ale i tak podejrzewam ze nawet te wczesne modele tez obsluguja s-video. ludzie podlaczali kable s-video nawet do mydelniczek i nie wiem w jaki sposob ale podobno co kilka uruchomien dzialalo:
I recently purchased a C64 S-video cable... I received it yesterday and tried it out...I'm having some problems with it. Sometimes it works okay, but about half of the time when I turn on my C64, it displays the wrong colors. I'm using a 1983/84 breadbox with the 8-pin chroma/luma monitor output.
Właśnie testuję kartę telewizyjną TV2000 XP, ale póki co tylko przez kabel Composite Video In i obraz mam kiepski. Tak więc chyba będę musiał wykonać sobie S-Video w komodzie .
Załączniki
Image0411-1141(CVBS).jpg (62.84 KiB) Przejrzano 8732 razy
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.
nawet na composite mozna uzyskac duzo lepszy obraz. te czerwone plamy wygladaja jakbys mial ustawione nasycenie kolorow na jakas bardzo wysoka wartosc. poza tym jak widac po gwiazdce masz wyswietlone 2 ramki naraz.
Izaak Berenbaum pisze:nawet na composite mozna uzyskac duzo lepszy obraz. te czerwone plamy wygladaja jakbys mial ustawione nasycenie kolorow na jakas bardzo wysoka wartosc. poza tym jak widac po gwiazdce masz wyswietlone 2 ramki naraz.
Hmm... wiesz pierwsze koty za płoty. Nie ustawiałem niczego, po prostu podłączyłem chincha i taki obraz z komody uzyskałem. Testuję teraz obraz TV z anteny i o dziwo póki co lepszą jakość obrazu uzyskałem na WinFast, aniżeli na Dscaler. Jednakże Dscaler ma więcej opcji. Mógłbyś mi podać może jakąś konkretnką konfigurację tego programu, aby uzyskać jak najlepszą jakość obrazu z anteny TV?
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.
nie mam pojecia o obrazie z anteny tv,nie wiem jakie ustawienia bylyby odpowiednie. jedyne do czego uzywalem dscalera to przechwytywanie obrazu z c64 s-video i pod tym katem wszystko ustawialem. ustawien jest faktycznie mnostwo,siedzialem godzinami probujac rozne opcje i ustawienia by uzyskac bezbledny obraz. w pewnym momencie odkrylem ze jedyna w 100% poprawna metoda wyswietlania(inaczej deinterlace'u- nazwa troche mylaca bo obrazu z c64 nie trzeba deinterlace'owac) w dscaler czyli Simple bob(polecam strone http://www.100fps.com/ aby dowiedziec sie wiecej) nie bierze pod uwage tego ze c64 generuje specyficzny obraz (po to aby telewizor "wiedzial" by wyswietlac 50 ramek po sobie a nie laczyc je wyswietlajac 25 fps w interlace- jak w obrazie telewizyjnym) wskutek czego program wyswietlal co druga ramke o jedna linie za nisko (obraz drzal w pionie). musialem sciagac zrodla programu,wywalic pare linijek kodu i kompilowac biblioteke DI_Bob.dll na nowo. nie jest to jednak konieczne bo w dscaler jest jeszcze jedna metoda deinterlace'u ktora niezle sprawdza sie z obrazem z c64- "Old game" tylko ze przy jej uzyciu z jakiegos powodu nie da sie uzyskac tak idealnej ostrosci obrazu jak przy poprawnie dzialajacym Simple bob. niektorym moze sie jednak podobac bo bardziej przypomina niedoskonaly obraz na telewizorze.
jedyne czego brakuje mi do idealu to... nowy komputer bo na plycie glownej ktora posiadam(nforce2) interfejs serial ata dzieli szyne z PCI przez co przy praktycznie kazdym dostepie do dysku mam drobne zaklocenia. zeby tego uniknac musze teraz wylaczac wszystkie programy zanim uruchomie dscalera. podobno w nowszych plytach glownych nie ma tego problemu.
Dzięki wielkie za informacje. Moje dotychczasowe doświadczenia to:
- podłączenie C64 przez kabel antenowy (czyli jak za starych czasów) wywołuje jakieś śnieżenie na ekranie monitora od PC. Szkoda, bo przecież na normalnym TV obraz był kiedyś satysfakcjonujący.
- podłaczenie C64 przez chincha (czyli composite video - sam sygnał video) daje dosyć dobre rezultaty - zniknęły mi te czerwone kropki (może coś mi zakłócało albo nie wiem), jednakże przy użyciu WinFasta mam ostry obraz, a na DScaler rozmyty. Jedynie obraz ma takie leciutkie widoczne pionowe paseczki (widać na screenshoocie).
Czyli podłączenie przez Composite video daje dobre rezultaty, ale poczekam aż sobie zrobię S-video i wtedy zapodam screeny.
Załączniki
Obraz z C64 podłączonego przez kabel antenowy.
Image0411-2107(TV36).jpg (45.95 KiB) Przejrzano 12421 razy
C64 podłaczony przez Composite video
Image0411-2143(CVBS).jpg (27.07 KiB) Przejrzano 12421 razy
i znowu demko, tym razem bez żadnych czerwonych shitów w tle
Image0411-2154(CVBS).jpg (32.65 KiB) Przejrzano 12421 razy
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.
Dodatkowe spostrzeżenia to nie mam interlace'u i ogólnie scrolling pod każdą postacią nie jest taki super płynny, jak na standartowym monitorze od C64,czy telewizorze. Trochę kłuje po oczach. Ale sam obraz jako tako dobrze wygląda.
Załączniki
Image0411-2219(CVBS).jpg (66.37 KiB) Przejrzano 12412 razy
http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na nową odsłonę mojej strony z artykułami i galerią! Scena C64, wywiady, relacje z koncertów etc.
Jedynie obraz ma takie leciutkie widoczne pionowe paseczki (widać na screenshoocie).
te pionowe paski to przypadlosc Vic-II z serii 85xx. taka juz natura tych ukladow.
brak interlace'u znaczy ze obraz jest nieprawidlowo wyswietlany(ramki sa laczone a nie wyswietlane niezaleznie po kolei). jezeli nie ma do tego w programie z ktorego korzystasz zadnych opcji to nic z tym nie zrobisz. w dscalerze jezeli korzystasz z bibliotek dolaczonych do programu poprawny interlace bedzie wyswietlony tylko w trybie "old game".
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2009, 04:20 przez Izaak Berenbaum, łącznie zmieniany 1 raz.
Tym sposobem moje C64 wygląda już dość smiesznie od środka:
Ale wracając do tematu:
Luminację i Chrominację mam wyprowadzoną na chinchach i podłączony standardowy Commodorowski 1084 - w porównaniu do połączeniu composite na tym monitorze widać dosyć duża różnicę, w porównaniu do osobnej lumy i chromy z wyjścią din do tego z tej przeróbki obraz jest minimalnie ostrzejszy i jaśniejszy.
Jak zrobię kabel to sprawdzę jak będzie wyglądał obraz podłączony do s-video lcd 32' Samsunga - ciekawi mnie zwłaszcza interlace
A tak na serio to jakoś do tej pory nie pomyślalem, żeby do 1084 podłaczyć nie composite, ale lumę i chromę, ciekawa idea!
Commodore 1802 przepraszam za pomyłkę
Czym w sumie te dwa monitory się różnią sprzętowo poza tym, że w 1084 jest wejście cyfrowe RGB a w S jest wersją stereo?