Undisclosed Desires
Wykonawca singla
z albumu The Resistance
Muse
Wydany

16 listopada 2009

Nagrywany

2009 w Studio Bellini nad jeziorem Como, Włochy

Gatunek

synth pop
nowoczesny R&B
pop rock[1]

Długość

3:56

Wydawnictwo

Warner Bros. Records

Producent

Muse

Format

download

Singel po singlu
Uprising
(2009)
„Undisclosed Desires”
(2009)
Resistance
(2010)

Undisclosed Desires – utwór angielskiej grupy rockowej Muse z albumu The Resistance. Został wydany w formie cyfrowej 16 listopada 2009 roku[2] jako drugi singel z tej płyty.

Wydanie i opinie

Premierowe wykonanie utworu na żywo miało miejsce 4 września 2009 roku podczas pierwszego z dwóch koncertów, jakie zespół dał w swoim rodzinnym mieście, Teignmouth, bezpośrednio przed wydaniem albumu[3]. Natomiast w radiu piosenkę można było usłyszeć już 7 września, gdy w trakcie pięciogodzinnego programu poświęconemu Muse i The Resistance, prezenter Zane Lowe dwukrotnie zagrał ją na antenie BBC Radio 1[3].

Od momentu wydania „Undisclosed Desires” spotkało się z mieszanym przyjęciem odbiorców. Część z nich gani zespół za brzmienie R&B, podczas gdy inni uważają utwór za stanowiący zbyt duże odejście od mocno zróżnicowanego już brzmienia Muse. Andrew Leahey z serwisu AllMusic opisał piosenkę jako „dziwne połączenie Timbalanda z Depeche Mode[4]. Z kolei dla Bena Patashnika utwór jest „próbą ponownego rozpalenia nikczemnych brzmień R&B z „Supermassive Black Hole”, co w efekcie przynosi odwrotny skutek”[5]. Recenzent NME posunął się nawet dalej i stwierdził, że podobną piosenkę „Timbaland mógłby znaleźć gdzieś w zakamarkach swojego miksera”[5]. Zupełnie innego zdania jest natomiast magazyn Mojo, według którego „Undisclosed Desires”, wspólnie z „Uprising” i „United States of Eurasia”, należy do najlepszych fragmentów na płycie[6].

Lista utworów

  1. „Undisclosed Desires” – 3:56
  2. „Undisclosed Desires” (Thin White Duke remix) – 7:40
  3. „Undisclosed Desires” (Thin White Duke remix edit) – 4:51
  4. „Undisclosed Desires” (The Big Pink remix) – 4:30

Twórcy

Muse
Pozostali
  • Adrian Bushby – inżynier dźwięku
  • Mark „Spike” Stent – miks
  • Ted Jensen – mastering

Przypisy

Linki zewnętrzne

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.