Wg.mnie .koa .fli etc - ustandaryzowane formaty to błędna droga bo tego zwyczajnie u nas nie ma. Są exeki robiące różne rzeczy, jasne, większość wyświetla standardowe formaty jak multi czy hires ale ładuje dane w różne miejsca. Dalej dochodzą 'rodzynki' czyli rzeczy na borderach, podkolorowywanie różnorakimi metodami etc.
Finalnie mamy mega oryginały jak obrazki trzyekranowe które doczytują dane z dysku.
Dlatego wg. mnie formaty powinny być dwa - prg oraz d64, generalnie to co autor dał bez modyfikacji o ile to możliwe. Przykłady
a)Praca oddana na compo na dyskietce, wystawiona na csdb jako d64 - nie wyodrębniamy prg[o ile obrazek ładuje się jako pierwszy plik] bo być może zawiera ona ładny katalog z notką albo working stages.
b)Zbiorczy dysk z pracami z compo - tu rozdzialamy na pojedyncze prg ale dobrze by było mieć referencję do oryginalnego d64.
Wizja wypasu do którego można dojść: zrzut katalogu, wybieramy plik i odpala nam się VICE w przeglądarce - rzecz istniejąca od paru lat:
http://vice.janicek.co/c64/
Puryści mogą się popatrzyć na decruncher etc...
Finalnie format podglądu - zrzut ekranu po X sekundach z automatu[który przegląda CSDB, pobiera pliki i odpala VICE] w formacie PNG to pewnik, ale trzeba by ustalić szczegóły jak paleta oraz jak blendujemy obrazki interlace. To rzecz dla lubiących patrzeć na gołe piksele.
Obok tego powinniśmy mieć format 'raw' - zpaletyzowany zrzut całego ekranu z wartościami od 0 do 15 odpowiadającym kolorom w VIC-II. Nie trzeba wynajdywać koła na nowo, GIF się nada, dodatkowym plusem jest możliwość przechowywania kilku klatek w przypadku obrazów interlace.
Do czego nam on? Do wyświetlania obrazków przez emulator wszelakich artefaktów prawdziwego sprzętu[np color blending]:
http://www.colodore.com/
Wizja wypasu do którego można dojść: user strony ustawia sobie ustawienia pod siebie a następnie zamiast png wszystko wyświetlane jest przez colodore, nawet miniatury - mocy współczesne PC mają pod dostatkiem.
Finalnie struktura, znowu skomplikuje rzeczy ale od folderów i JSON'ów wolałbym relacyjną bazę danych co pozwoli zrobić zaawansowaną wyszukiwarkę oraz stronę.
Do prostych metadanych jak party rok autor etc dodałbym dowolną ilość tagów które userzy mogliby dodawać opisujących obraz np graffiti, black&white etc.
Okej, tak ja to widzę gdybym to ja podjął temat. Ale od razu mówię, że odpadam, przynajmniej w tym roku.