Udało mi się dostać stację 1541 II z zasilaczem i kablem. Ponoć testowaną i działającą, lecz swoim zwyczajem zamiast włączyć ją od razu do sieci sprawdziłem napięcie zasilacza. I 5v jest idealnie (5.05v), lecz zamiast 12v mam 14V (bez obciążenia).
W związku z tym mam pytanie. Czy te 12v w zasilaczu jest niestabilizowane i jest 14V tylko bez obciążenia, aw trakcie działania spafldnie do 12V. Tym samym mogę śmiało włączać sprzęt?
Czy to powinno być 12V stabilizowane?
Z otwarciem zasilacza jest problem, bo nie ma śrub i wygląda na zaklejony.
Zasilanie 1541 II 14v zamiast 12v?
Re: Zasilanie 1541 II 14v zamiast 12v?
Na moim zasilaczu jest 12.03V i wg schematu jaki znalazłem w sieci jest to napięcie stabilizowane:
READY.
◼
◼
Re: Zasilanie 1541 II 14v zamiast 12v?
Nie wiem czy warto pruć obudowę (raczej nie otworzysz jej bez uszkodzenia).
Moim zdaniem lepiej dać zamiennik, np. taki: https://www.tme.eu/pl/details/pd-25a/za ... mean-well/
READY.
◼
◼
Re: Zasilanie 1541 II 14v zamiast 12v?
Mam zestaw narzędzi plastikowych do otwierania różnych obudów i już ją miałem otwierać(czasem podgrzanie też pomaga, jak klej nie zmięknie to przynajmniej plastik robi się mniej łamliwy) , ale zmierzyłem jeszcze raz porządnym miernikiem stacjonarnym i tym razem wyszło mi że jest 12.2V. Więc stwierdziłem, że te 14v to musiał być błąd pomiaru.juntek pisze: ↑02 gru 2022, 07:26Nie wiem czy warto pruć obudowę (raczej nie otworzysz jej bez uszkodzenia).
Moim zdaniem lepiej dać zamiennik, np. taki: https://www.tme.eu/pl/details/pd-25a/za ... mean-well/
W każdym razie zdecydowałem się ten zasilacz użyć i działa ok juz od kilku dni.
Teraz zaczynam się nad tym zastanawiać bo miernik przenośny nigdy wcześniej nie oszukiwał. Moze kondensator w zasilaczu wysechł i jest jakaś składową zmienna w tym napięciu która mi dobry miernik ładnie zignorował (nastawiony na dc). Muszę ten zasilacz zabrać do warsztatu i sprawdzic na oscyloskopie.