Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu
Poznan School of Social Sciences
Ilustracja
Wejście od ul. Głogowskiej (po lewej pawilon 34 MTP)
Data założenia

11 września 1997

Państwo

 Polska

Województwo

 wielkopolskie

Adres

ul. Głogowska 26
60-734 Poznań

Liczba studentów

ok. 5000

Członkostwo

Socrates-Erasmus

Położenie na mapie Poznania
Mapa konturowa Poznania, w centrum znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu”
Ziemia52°24′02,545″N 16°54′17,064″E/52,400707 16,904740
Strona internetowa

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniuuczelnia niepubliczna założona w 1997 roku w Poznaniu, kształcąca na kierunkach społecznych i artystycznych.

Historia

W dniu 11 września 1997 Minister Edukacji Narodowej udzielił zezwolenia na utworzenie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. WSUS zostało wpisane do wykazu uczelni niepublicznych pod numerem 134. W tym samym roku pierwsi studenci rozpoczęli kształcenie na kierunku „Zarządzanie i marketing”. W dniu 29 września 1999 decyzją Ministra Edukacji Narodowej Uczelnia uzyskała zezwolenie na kształcenie na poziomie wyższych studiów zawodowych na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”, a decyzją z dnia 21 grudnia 2001 zezwolenie na utworzenie Wydziału Zamiejscowego w Katowicach prowadzącego studia na tym samym kierunku. 10 lipca 2003 decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu Uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”. Dnia 14 maja 2004 decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu Szkoła uzyskała zezwolenie na kształcenie na poziomie wyższych studiów zawodowych na kierunku „Ochrona dóbr kultury”, ze specjalnością „Ochrona prawna dóbr kultury” a 5 lipca zezwolenie na kształcenie na poziomie wyższych studiów zawodowych na kierunku „Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo”. Decyzją z dnia 22 czerwca 2006 Szkoła uzyskała pozwolenie na uruchomienie Wydziału Artystycznego, w którego ramach kształci studentów na studiach pierwszego stopnia (3,5 letnich) na kierunkach: Wzornictwo i Architektura Wnętrz a 4 sierpnia pozwolenia na kształcenie na studiach pierwszgo stopnia na Wydziale Zamiejscowym w Koninie na kierunku „Stosunki międzynarodowe”. Uchwałą Państwowej Komisji Akredytacyjnej z dnia 7 września 2006 nadano Wydziałowi Zamiejscowemu w Kutnie uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku „Prawo” oraz nadano także Wydziałowi Zamiejscowemu w Katowicach uprawnienia do prowadzenia kształcenia na kierunku „Stosunki międzynarodowe”. Od roku 2007 WSUS otrzymała pozwolenie na prowadzenie studiów II-go stopnia na Wydziale Artystycznym (kierunek Wzornictwo). Natomiast 31 lipca 2008 decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uczelnia otrzymała pozwolenie na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku „Prawo” w Poznaniu.

Władze Uczelni

  • Rektor: dr. Aleksandra Iwaszkiewicz-Woda
  • Prorektor: Prof. dr Tomasz Lewandowski
  • Dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej: dr Ryszard Hayn
  • Dziekan Wydziału Artystycznego: Prof. dr hab. Władysław Wróblewski

Kształcenie

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych daje możliwość podjęcia studiów pierwszego i drugiego stopnia na ośmiu kierunkach prowadzonych w ramach czterech wydziałów w tym jednego zamiejscowego[1].

Uczelnia prowadzi również studia podyplomowe na trzynastu kierunkach.

Przypisy

  1. Kierunki. wsus.pl. [dostęp 2013-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-05)].
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.