ulica Łostowicka
Chełm, Wzgórze Mickiewicza, Siedlce
Ilustracja
Państwo

 Polska

Miejscowość

Gdańsk

Długość

1200 m

Przebieg
al. Vaclava Havla
światła 210 m Armii Krajowej (Trasa W-Z)
światła 550 m ul. Wojskiego
światła 750 m parking Cm. Łostowickiego
900 m ul. Pana Tadeusza
1 100 m ul. Andrzeja Struga
światła 1 200 m ul. Kartuska
ul. Nowolipie
Położenie na mapie Gdańska
Mapa konturowa Gdańska, blisko centrum po lewej na dole znajduje się punkt z opisem „ulica Łostowicka”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry znajduje się punkt z opisem „ulica Łostowicka”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „ulica Łostowicka”
Ziemia54°20′30,6″N 18°36′05,1″E/54,341820 18,601414

Ulica Łostowicka (niem. Wonneberger Weg) – ulica w Gdańsku, przebiegająca przez jednostki administracyjne Chełm, Wzgórze Mickiewicza i Siedlce.

Charakterystyka

Ulica rozpoczyna się przy przebudowanym w 2011 r. skrzyżowaniu z ulicami Kartuską i Nowolipie na terenie historycznego osiedla Emaus (obecnie gdańskie Siedlce), następnie biegnie w kierunku południowym mijając skrzyżowania z ulicami Andrzeja Struga, Pana Tadeusza i Wojskiego. Za skrzyżowaniem z ul. Wojskiego po prawej stronie w kierunku południowym mija główną bramę największej nekropolii Gdańska Cmentarza Łostowickiego, który bierze swoją nazwę właśnie od przylegania do ul. Łostowickiej. Następnie ulica mija wielkie skrzyżowanie z al. Armii Krajowej czyli Trasą W-Z, na którym pierwszeństwo ruchu mają kierowcy jadący al. Armii Krajowej (tylko w przypadku awarii sygnalizacji), aby swój bieg zakończyć na skrzyżowaniu z ulicami Witosa i Warszawską oraz wybudowaną w latach 2010–2011 al. Vaclava Havla, która jest jej przedłużeniem w kierunku Oruni Górnej i Łostowic.

Ulica Łostowicka razem z ulicami: Vaclava Havla, Nowolipie, Franciszka Rakoczego i Potokową tworzą kluczowy ciąg uliczny, który łączy ze sobą dzielnice: Orunia, Orunia Górna, Ujeścisko-Łostowice, Chełm, Wzgórze Mickiewicza, Siedlce, Piecki-Migowo, Suchanino, Brętowo, Matemblewo, Niedźwiednik i Wrzeszcz Górny.

Linki zewnętrzne

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.